Szijjártó: Magyarország újra részt akar venni a világűr békés célú használatában
Megy az egyezkedés Oroszországgal Putyin szerdai látogatása előtt.
Megy az egyezkedés Oroszországgal Putyin szerdai látogatása előtt.
November 1-jétől már éles a törvény, ami engedélyezi, hogy Oroszországot bármikor le lehessen vágni az internetről. Az első teszt hamarosan meg is kezdődik.
Oligarchák és egykori miniszterek letartóztatásának a sora jelzi, hogy egyre hevesebb lesz az egymással vetélkedő oroszországi hatalmi csoportok közötti küzdelem a hamarosan Magyarországra látogató orosz államfő hátországában.
Kemény üzenetet kapott Merkel pártjától Orbán Viktor Erdogan akciójának támogatása miatt. Mi lehet a vége? Ezt elemzi e heti cikkében a HVG.
Ki kell vonulnia a török határ melletti 30 kilométeres sávból - beleértve Tel Rifaat és Manbídzs városát is - a Népvédelmi Egységek (YPG) elnevezésű kurd milíciának - állapodott meg kedden Szocsiban Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnök.
Április óta tartó elnökségének első komoly válsághelyzetét kell kezelnie Volodimir Zelenszkij ukrán államfőnek, aki a helyi nacionalisták szerint kapitulációval felérő kompromisszumokra készül a szakadárok kezén lévő kelet-ukrajnai területek látszólagos reintegrációjáért.
Nagyszabású tisztogatás zajlik Csecsenföldön: sorra váltják le és tartóztatják le a Ramzan Kadirov helyi elnök (képünkön) iránt nem teljesen lojális vezetőket.
Egyre bonyolultabb a helyzet, úgy tűnik, Trump végleg elengedte a kurdok kezét.
Fontos megállapodásokat fogunk aláírni a gazdaság, a szociális biztonság és a sport területén folytatandó együttműködésről Vlagyimir Putyin orosz elnök október 30-i budapesti látogatásakor – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az MTI-nek szerdán Moszkvában.
Egy felmérés részvevőinek fele szerint jó irányba mennek a dolgok Oroszországban.
Újra Orbán Viktor a Fidesz elnöke, Trump telefonbeszélgetéseiben kutakodnak, megugrottak a bankkártyacsalások. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
A police.hu-n lesz fent, merre nem lehet majd menni.
Vlagyimir Putyin orosz államfő utasította a kormányt, hogy teremtse meg a fiatalok online jelenlétének megfigyeléséhez szükséges feltételeket, s tegyen lépéseket a fiatalok erkölcsi és lelki nevelését segítő tartalmak előállítása érdekében.
A saját fizetését is megemeltette.
Vlagyimir Putyin orosz államfő szerint az „iskolai klímasztrájkok” mozgalmát elindító 16 éves svéd klímaaktivista, Greta Thunberg egy kedves, ám rosszul tájékozott tizenéves. Az orosz államfő véleménye kísértetiesen hasonló ahhoz, amit az orosz államfő budapesti barátai is gondolnak.
Sipos Balázs tíz év után felszabadított egy orosz üldözöttet. A magyar kormány akarata ellenében.
Donald Trump amerikai elnök Vlagyimir Putyin orosz elnökkel és más politikusokkal folytatott telefonbeszélgetéseire is kíváncsiak az amerikai törvényhozók - jelentette ki Adam Schiff, a képviselőház hírszerzési bizottságának vezetője vasárnap egy televíziós műsorban.
Volt egy kis baki az egyik orosz hadgyakorlaton.